Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak dbać o lakier.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak dbać o lakier.

    Pewien nie jestem. Powiedzieli mi ze moj sterownik nie obsluguje tempomatu i musze mieć sterownik o numerze jak wyżej ale już teraz sam nie wiem o jaki im chodzi bo raz mówią tak a raz inaczej. Mi sie wydaje ze chodzi o sterownik pod kolumną kierowniczą

  • #2
    Jak dbać o lakier.

    Panowie zdaje sobie sprawę, że pewno jest to millionowy temat tego typu ale naprawdę nigdzie nie znalazłem odpowiedzi która mnie zadowala.

    za 2 tygodnie odbiorę auto od lakiernika, położony został cały nowy lakier. i teraz moje zapytanie czym, i jak o niego dbać
    poprosił bym byście z kompletowali gotowy zestaw wszystko co potrzeba. woski ścierki szmatki jednym slowem wszystko. ja posiadam jedynie wodę wiaderko maszynę polerską.
    Docelowo auto będzie jeździło na wiele zlotów dlatego tak duży nacisk kładę na kosmetykę.
    również nie obraził bym się gdybyście mi podesłali linki do artykułów ( byle sensownych) z których bym się czegoś dowiedział, bo naprawdę jestem w tym zielony.
    Do tej pory szczytem moich umiejętności polerskich była pasta tempo, politura z biedronki i wosk k3 dlatego zwracam się do was z prośbą. Oczywiście gdybym się zmieścił w cenie 500-600zł była by bajka.

    2. czym pielęgnować skóry. nabyłem skory ze skody RS jest tylko 1 mały szkopuł w 2 miejscach skóra jest twarda, powiedział bym wręcz bardzo twarda. jakim środkiem ją zmiękczyć?

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez nikoś151
      poprosił bym byście z kompletowali gotowy zestaw wszystko co potrzeba
      no to bym raczej zapytał na typowym forum o car detalingu- tam jest więcej ludzi od tego

      chociaż kiedyś kolega GRUBBER mi fajny zestawik przygotował

      Komentarz


      • #4
        Odnośnie skóry to ja polecałbym oryginalny środek mercedesa, na allegro idzie zakupić stosowałem i mogę polecić.
        MOTUL, MILLERS, TANIE CZĘŚCI ZAMIENNE- BIAŁYSTOK!
        511-265-453

        Komentarz


        • #5
          jar-pol a nazwa jakaś?

          Komentarz


          • #6
            nikoś151 - looknij sobie : Samochody osobowe Mercedes-Benz
            Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
            MOJA FURKA

            Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

            Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

            Komentarz


            • #7
              Akurat teraz na allegro nie widzę, ale ta też jest ok Link
              MOTUL, MILLERS, TANIE CZĘŚCI ZAMIENNE- BIAŁYSTOK!
              511-265-453

              Komentarz


              • #8
                naczytałem się dziś tyle o pielęgnacji skóry aż mi niedobrze. i ludzie polecają przedziwne metody. Kierując się zdrowym rozsądkiem i radami zostają mi 2 środki ten oryginalny audi oraz Gliptone GT12 i GT11. W sumie to każdy producent zachwala cuduje, że jego środki są super a wiadomo jak to w rzeczywistości jest.

                Komentarz


                • #9
                  Zdecydowanie bierz Gliptone - bedziesz zadowolony. Co do dbania o nowy lakier jedynia powloka kwarcowa. Lakier bedziesz mial bardzo miekki i niestety dosc szybko straci blask.
                  Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                  Komentarz


                  • #10
                    nikoś151, jeżeli nic jeszcze nie posiadasz a zależy Ci na zajebistym wyglądzie bo chcesz jeździć na spoty to obawiam się że założony budżet 600zl może być mało. skoro masz mieć nowy lakier posłuchaj staraoctavia, i zrób powłokę, owszem da się tak dbać o lakier żeby się nie (prawie) nie rysował ale wymaga to dość sporego nakładu finansowego i czasowego.
                    Co do listy niezbędnych środków itd.... weźmiesz 4 forumowiczów i będziesz miał 8 opinii na ten temat, każdy ma swoje upodobania i sugestie
                    Niestety droga jest długa, kręta i we mgle ale jest zawsze światełko w tunelu
                    http://carsdetailing.blogspot.com/

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez nikoś151
                      Panowie zdaje sobie sprawę, że pewno jest to millionowy temat tego typu ale naprawdę nigdzie nie znalazłem odpowiedzi która mnie zadowala.
                      Ej czy aby na pewno
                      A ten temat: Forum - Octavia Club Polska
                      Czarny Elegance

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Big
                        Ej czy aby na pewno
                        HAWK bracie
                        http://carsdetailing.blogspot.com/

                        Komentarz


                        • #13
                          600zł to jest wstępny zestaw wiadomo co miesiąc kupował będę następne kosmetyki jeden po drugim.
                          Zaraz po odebraniu auta od lakiernika nałożyć tylko powłokę kwarcową? jaką firmę polecicie? sonaxa? meguinars? poorboy's world?

                          Komentarz


                          • #14
                            Zadna z powyzszych obecnie nie robi kwarcu. Kwarc albo od CarPro albo od GTechniqa, moze byc jeszcze ceramica OptiCoat 2,0. Jesli nie jestes oblatany w temacie zlec to komus, bo mozna sobie biedy przy tym narobic, za to pozniej tylko co jakis czas psikany sealent i bedzie extra.
                            Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X